Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Na przełomie kwietnia i lipca 2017 roku głośno było o ustawie hazardowej, dzięki której nielegalni bukmacherzy oferujący zakłady bukmacherskie musieli opuścić nasz rynek. Właściwie ich strony internetowe zostały automatycznie wtedy blokowane. Gracze zaczęli na nowo obawiać się tego czym tak naprawdę się zajmują.

Co prawda i tak większości graczy to gracze rekreacyjni, którzy głównie poprzez kolejne depozyty jedynie sponsorują bukmachera. Nigdy nie zrobili sobie wypłaty. Mimo wszystko obawiają się czy zakłady bukmacherskie są legalne?

Legalni kontra nielegalni …

Przed wejściem ustawy bukmacherów dzieliliśmy na dwie grupy – legalnych i nielegalnych. Większość obstawiała mecze u nielegalnych bukmacherów.

Należy jednak zwrócić uwagę, że ci „nielegalni bukmacherzy” nie do końca byli nielegalni. Działali oni na licencji głównie krajów tzw. rajów podatkowych, np. Malta. Nie odprowadzali jednak do naszego państwa podatek i przez to nazywaliśmy ich nielegalnymi.

Zakłady są legalne!

Odpowiadając w wielkim skrócie na zadane wcześniej pytanie – zakłady bukmacherskie w Polsce są dziś legalne. I tak naprawdę były również wcześniej. Wystarczy spojrzeć od którego roku działają na naszym rynku legalni bukmacherzy.

Oczywiście tylko obstawianie u nich wiąże się z legalnością – każdy nasz kupon to 12% podatek, a powyżej 2280 wygranej dochodzi kolejny podatek 10%. Jako gracze tracimy przez to niesłychanie dużo pieniędzy. Dlatego też po owej ustawie niektórzy podziękowali za obstawianie.

TOP 3 promocji bukmacherskich: darmowy zakład 150 zł i 400 zł za wpłatę od www.fortuna.pl
bez depozytu 20 zł i 1000 zł za wpłatę od www.lvbet.pl
odbierz bez depozytu 20 zł i 1000 zł za wpłatę od www.totolotek.pl

Z drugiej strony nie musimy kręcić z wypłatami o ile takie przyjemności nam się zdarzają. Wcześniej musieliśmy korzystać z takich pomocy jak Skrill czy Neteller. Dzisiaj spokojnie możemy wypłacać z legalnych bukmacherów na konto bankowe. Nie musimy obawiać się takich przelewów ani tego, że przyznamy się innym czym tak naprawdę się zajmujemy. Szukając w tym jakichkolwiek zalet te z pewnością warto wymienić.

Poza tym czeka nas wiele przeciwności – niskie kursy, podatek i kiepska oferta. Legalni bukmacherzy oferujący zakłady co prawda szczycą się co chwila „dobrymi zmianami”, ale tak naprawdę to wszystko u nielegalnych bukmacherów było dostępne już dawno.

Zatem na samych graczach nie robi to większego znaczenia bo oni i tak grali i będą grać na zakładach bukmacherskich.