Handicap – co to znaczy, na czym polega i jak to się je

Handicap to coś, co zajęło mi najwięcej czasu zanim go dobrze zrozumiałem i zacząłem stosować na zakładach bukmacherskich, więc chcę poświęcić chwilę na jego szczegółowe omówienie. Jest to tak powszechne pytanie (co to Handicap), że napisałem przewodnik bukmacherski po różnicach między Handicapem azjatyckim i europejskim.

Będę mówił o dwóch rodzajach: Handicap azjatycki i europejski, wymienię każdy z nich po kolei, ale najpierw pozwolę sobie powtórzyć to, co powiedziałem w poprzednim moim artykule o obstawianiu meczów online. Jest to zakład, który jest oferowany, gdy jedna z drużyn jest wyraźnie faworytem – Pomyśl Brazylia kontra lokalna drużyna juniorów!

Co ma Totolotek, a czego nie mają inni sprawdź na www.totolotek.pl 

Handicap daje niewielką przewagę słabszej drużynie czy graczowi na którego chcemy wnieść zakład. Na przykład, może to być jedna bramka na start dla teoretycznie słabszego gracza.

 

Handicap azjatycki

Najlepszym sposobem, aby spróbować to opisać jest na przykład, ale po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że aby uzyskać zwrot pieniędzy, gdy robisz azjatycki Handicaping będzie potrzebne losowanie;

W najprostszym przykładzie drużyna A vs drużyna B i handicap to drużyna B + 2,5.

Oznacza to, że aby drużyna B mogła przegrać, drużyna A musiałaby strzelić 3 bramki.

Nie masz konta w LV BET? Pod tym adresem go założysz: www.lvbet.pl

Dla nieco bardziej skomplikowanego przykładu wprowadzę tzw. dwukierunkowe Handicapy.
Wyobraź sobie drużynę A vs drużynę B i dostajesz handicap: drużyna B +1,0, +1,5.
Oznacza to, że połowa zakładów zostaje wniesionych na drużynę B, aby wygrać, remisować lub przegrać o mniej niż 1 bramkę, a połowa na drużynę B, aby wygrać, remisować lub przegrać o mniej niż 1,5 bramki.
Jeśli wynikiem końcowym jest drużyna A 1-0 drużyna B, połowa zakładu zostanie zwrócona w związku z losowaniem (drużyna A 1- + 1 drużyna B). Drugą połowę wygra (drużyna A 1 – +1,5 drużyny B).

Handicap w Europie

Na starcie powiem że jeśli zrozumiesz Handicap azjatycki, to Handicap europejski będzie łatwiejszy do zrozumienia i ogarnięcia! Są one praktycznie takie same jak handicapy azjatyckie, ale możliwe jest losowanie (a nie pewne).

TOP 3 bukmacherów w Polsce: Jeden z liderów, doskonała oferta i kursy - więcej na www.fortuna.pl
Nowy bukmacher i oferta dla wymagających - więcej na www.lvbet.pl
Solidna marka, solidna oferta dla graczy - więcej na www.totolotek.pl

Więc jeśli postawisz na drużynę A i są w -2 i wygrają 2-0, będzie to remis i stracisz pieniądze. (W przypadku handicapów azjatyckich otrzymasz zwrot pieniędzy po losowaniu).