Jak obstawiać mecze (poradnik bukmacherski)

betfan-bonus-na-start

Jeśli jesteś nowy na zakładach bukmacherskich i jesteś ośmielony perspektywą postawienia pierwszego zakładu, nasz przewodnik po zakładach pomoże Ci.

Gdzie mogę obstawiać?

Jest kilka miejsc w których można postawić zakład: Fortuna.pl, totolotek.pl czy np lvbet.pl.

Na start: Wybierasz interesujący Cię mecz do obstawiania i określasz zwycięzcę akceptując tym samym kurs bukmachera na to zdarzenie.

Bukmacherzy: Zazwyczaj znajdujący się przed trybuną, wyświetlają swoje kursy i oferują stałą cenę. Kwota, którą możesz wygrać, jest drukowana na Twoim kuponie zakładów.

Ile powinienem postawić?

Jeśli jesteś początkującym graczem, zacznij od mniejszych zakładów do momentu, aż przyzwyczaisz się do nich. Zakłady od 1zł do 5zł oznaczają, że możesz cieszyć się radością z zakładów, bez konieczności opróżniania do zera portfela.

Darmowy zakład + mecze na żywo, graj na www.efortuna.pl

Jak działają „kursy”? (przykład wyścigi koni)

Kursy to prawdopodobieństwo wygrania wyścigu przez danego zawodnika czy zespół.

Kursy przeciw: Konie z mniej niż 50% prawdopodobieństwem wygranej. Wyświetlane jako 2/1, 5/1.

Kursy są kontynuowane: Konie z ponad 50% prawdopodobieństwem wygranej. Wyświetlane jako 10/11, 4/6.

Strona do obstawiania meczy pokaże jego prawdopodobne ceny w formacie dziesiętnym. Ceny bukmacherów odzwierciedlają cenę Twoich wygranych.

„Evens” oznacza, że Twój koń ma 50% prawdopodobieństwo wygranej. Wygląda to jak 1/1 i otrzymujesz stawkę plus taką samą kwotę w wygranych z powrotem.

 

Jak wyłonić zwycięzcę?

Zazwyczaj w zależności od obserwacji, wiedzy i szczęścia, istnieje kilka sposobów określenia najlepszego konia, na który można się obstawiać.

Ulubione: Koń ocenił, czy najprawdopodobniej wygra wyścig i na który postawiono najwięcej pieniędzy. Często oferowane po jak najkrótszych kursach.

Formularz: Karta wyścigowa zawiera szczegółowe informacje o wszystkich biegaczach i kolarzach w każdym wyścigu.

6 cyfr na końcu imienia konia, takich jak 420131, pokazuje, gdzie ten koń został umieszczony w sześciu ostatnich wyścigach. Tak więc, w tym przykładzie, byłoby to czwarte, drugie, nieumieszczone, pierwsze, trzecie i pierwsze.

Jockey: Z 500 zawodowymi dżokejami, z których niektóre są znane, jak Richard Johnson, wiele osób stawia na swoje ulubione dżokeja, aby wygrać.

Trenerzy: Trenerzy są tak samo ważni jak dżokejowce. Stanowisko wyścigowe” pomoże dać więcej tła trenerom.

TOP 3 bonusów na start: 120 zł cashback + 1000 zł za wpłatę - www.efortuna.pl
29 zł bonus bez depozytu + 1200 zł za wpłatę - www.sts.pl
20 zł bonus bez depozytu + 1500 zł - www.lvbet.pl

Kursy: Im niższe kursy, tym większa szansa na wygraną.

Wskazówki i porady: „Szepty opatów” podadzą wewnętrzne wskazówki i informacje o biegaczach i jeźdźcach.

Jedziemy: Stan gruntu, na którym będą się ścigać konie. W zależności od pogody, chodzenie może być ciężkie, miękkie, dobre do miękkiego, dobre lub dobre do jędrnego.

 

Jak używać karty wyścigowej

Karta wyścigowa, zwykle dostępna przy wejściu głównym i w pobliżu Pierścienia Paradowego, daje ilustrowanego przewodnika po każdym wyścigu, pokazującego imię konia i jego dżokeja.

Przygotuj kupon: Ostatnie pozycje wyścigowe, z ostatnią po prawej stronie. 1- pierwszy, 2- drugi, 3- trzeci, O- pierwszy 6, P- podciągnięty, B- zniesiony, F- dyżur, R-odmowa i U- jeździec bez siedzenia.

Numer konia: Znaleziony na siodełku.

Wiek i waga: Wiek konia i waga konia i dżokeja łącznie.

Dni od ostatniego biegu i informacje: D – Koń wygrał na dystansie, CD – Koń wygrał na torze i dystansie, BF – Koń został pokonany ulubionym w ostatnim wyścigu.

 

Jak postawić zakład u bukmachera?

Na www.fortuna.pl – Po prostu powiedz ile, typ zakładu i numer konia, na przykład: „5 zł, aby wygrać na numer 4 w wyścigu 4:25”. Kwota, którą wygrasz będzie znana dopiero po zakończeniu wyścigu, a aplikacja poda przybliżoną kwotę.

U bukmacherów – Otrzymasz stały zakład, który powie Ci, ile otrzymasz, jeśli wygrasz. Dalej, powiedz ile, typ zakładu i numer konia. Nie wszyscy bukmacherzy online akceptują zakłady na każdą gonitwę, więc warto sprawdzić co można i jak obstawiać. Zachowaj swój dowód wniesienia zakładu i zbieraj zakłady od tych samych bukmacherów, z którymi postawiłeś zakład.

 

Co się stanie, jeśli wygram?

Kupon zostanie określony jako wygrany a Ty dostaniesz pieniądze prosto na swoje konto gracza skąd możesz je wypłacić w dowolnej chwili.

TOP 3 bonusów na start: 120 zł cashback + 1000 zł za wpłatę - www.efortuna.pl
29 zł bonus bez depozytu + 1200 zł za wpłatę - www.sts.pl
20 zł bonus bez depozytu + 1500 zł - www.lvbet.pl

TOP 3 bukmacherów online 1. www.fortuna.pl - za wysokie kursy, promocję i helpdesk
2. www.lvbet.pl - za promocje i bogatą ofertę zakładów
3. www.sts.pl - za transmisje meczów live i aplikację